ارائه دهنده کلیه تجهیزات

سوئیچ, روتر, ماژول و فایروال های CISCO

۶ ۳ ۵ ۱ ۱-۴ ۲ ۰

شرکت مهندسی

افزار پرداز رودین

C I S C O

C I S C O

آقای لیونارد بوساک Leonard Bosack (دارای مدرک لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا) و خانم سندی لرنر Sandy Lerner ( فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی که در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می‌کردند، Cisco را در سال ۱۹۸۴ تأسیس کردند. بوساک نرم‌افزار روترهای چند پروتکل را که توسط ویلیام یاگر(یک کارمند دیگر که کارش را سالها قبل از بوساک شروع کرده بود) نوشته شده بود تکمیل کرد.

شرکت سیسکو هم اکنون با ۵۱۴۸۰ کارمند دارای بازده ۲۸٫۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ و سود خالص ۵٫۵۸ میلیارد دلار می‌باشد. شعار فعلی سیسکو این است: «به شبکه انسان خوش آمدید». شرکت سیسکو در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت جایزه ریاست جمهوری ران براون برای کیفیت عالی در روابط کارمندان و جامعه گردید.

سالانه هزاران دستگاه توسط نمایندگان فروش این شرکت در سراسر دنیا به فروش می‌رسند. مشتریان این شرکت جهت طراحی شبکه‌های مبتنی بر سیسکو پیاده سازی و نگهداری و عیب یابی آنها به متخصصین زیادی در سطوح و شاخه‌های مختلف نیاز دارند.

شرکت سیسکو یک کمپانی آمریکایی است که مرکز آن در شهر سن خوزه کالیفرنیا است، این شرکت محصولات مرتبط با شبکه و ارتباطات را طراحی میکند و ارائه می دهد و دارای سه نام تجاری است:

• سیسکو
• لینکسیس
• ساینتیفیک آتلانتا

در ابتدای کار شرکت سیسکو فقط روتر های چند پروتکل را تولید می کرد.ولی این شرکت آنقدر بزرگ و گسترده شد که تمام تجهیزات ارتباطات و شبکه مدیون طراحی و ارائه این محصولات از کمپانی سیسکو است.

نام لغوی سیسکو از کلمه سانفرانسیسکو گرفته شده است که مخففی از این اسم است. جان مریگیج از کارمندان اسبق این شرکت اظهار کرده است که موسسان شرکت زمانی که داشتند به سمت ساکرامنتو رانندگی می‌کردند تا شرکت را به ثبت برسانند، با تصویر پل گلدن گیت در نور آفتاب مواجه می‌شوند و اسم و نماد شرکت را بر این اساس انتخاب می‌کنند. نماد شرکت منعکس کننده اصلیت سان فرانسیسکویی آن است، که نشان دهنده پل گلدن گیت است که به سبک خاصی طراحی شده‌ است. در اکتبر ۲۰۰۶، سیسکو نماد جدید خود را که از نماد قبلی ساده تر و ساخته یافته تر بود به نمایش گذاشت.

روتر چیست ؟

روتر چیست ؟

اگر روتر را بخواهیم از نظر لغوی معنا کنیم می توانیم به آن مسیر یاب بگوییم. این روتر ها یا مسیر یاب ها تجهیزات فیزیکی هستند که چندین شبکه بی سیم یا کابلی را به یکدیگر متصل می کنند. و این همان تجهیزی است که در اینترنت مشخص می کند بسته های اطلاعاتی از کدام مسیر به مقصد برسند و در نهایت رسیدن آن به مقصد را کنترل می کند از نظر فنی یک روتر یک گذرگاه لایه ۳ است یعنی روتر های کابلی یا بی سیم شبکه ها را مانند یک گذرگاه به یکدیگر متصل می نمایند و این لایه همان لایه در مدل معروف شبکه یا مدل OSI است.

تاریخچه

تاریخچه

اوایل دهه هشتاد میلادی با ظهور کامپیوترهای شخصی یک انقلاب در دنیای کامپیوتر رخ داد ، که نتیجه آن عرضه کامپیوتر ارزان قیمت با قابلیت بالا در بازار بود. با ورود کامپیوترهای شخصی و کاربرد همه جانبه آنها در زندگی روزمره نیاز به شبکه کردن چنین کامپیوترهایی روز به روز افزایش یافت . باید توجه کرد که تکنولوژی شبکه های محلی ( LAN ) مانند اترنت و Token Ring قبل ازعرضه کامپیوترهای شخصی وجود داشتند و کامپیوترهای Mainframe از آنها استفاده می کردند ، اما با گسترش روزافزون کامپیوترهای شخصی استفاده تنها از شبکه های محلی برای چنین کامپیوترهایی منطقی به نظر نمی رسید بنابراین به دنبال راه حلی گشتند …

نحوه عملکرد روتر

برای شناخت عملکرد روترها در اینترنت با یک مثال ساده شروع می نمائیم . زمانیکه برای یکی از دوستان خود ، یک ایمیل را ارسال می دارید ، پیام فوق به چه صورت توسط دوست شما دریافت می گردد ؟ نحوه مسیر یابی پیام فوق به چه صورت انجام می گیرد که فقط کامپیوتر دوست شما در میان میلیون ها کامپیوتر موجود در دنیا ، آن را دریافت خواهد کرد. ؟ اکثر عملیات مربوط به ارسال یک پیام توسط کامپیوتر فرستنده و دریافت آن توسط کامپیوتر گیرنده ، توسط روتر انجام می گیرد.روترها دستگاههای خاصی می باشند که امکان حرکت پیام ها در طول شبکه را فراهم می نمایند.

وظایف روتر

تضمین عدم ارسال اطلاعات به محلی که به آنها نیاز نیست

تضمین ارسال اطلاعات به مقصد صحیح

انواع روتر

Router های سخت افزاری :

این نوع Router های روتر هایی هستند که نرم افزار های خاص تولید شده توسط تولید کنندگان را اجرا مینماید . نرم افزار این نوع از روتر ها قابلیت روتینگ را برای روتر ها فراهم نموده تا آنان مهمترین و شاید ساده ترین وظیفه خود که ارسال داده از یک شبکه به شبکه دیگر است را به خوبی انجام دهند

Router های نرم افزاری :

. یک Router نرم افزاری می تواند یک سرویس دهنده NT ، یک سرویس دهنده نت ورک یا یک سرویس دهنده لینوکس باشد. تمامی سیستم های عامل شبکه ای مطرح دارای قالیت های روتینگ از قبل تعبیه شده می باشند. در اکثر موارد از روتر ها به عنوان فیروال و یا Gateway اینترنت استفاده میکنند.

ویژگی های روتر

Router ها دستگاه هایی لایه سوم ( مدل مرجع OSI) می باشند

Router ها مادامیکه برنامه ریزی نگردند ، امکان توزیع داده را نخواهند داشت

اگثر Router های مهم دارای سیستم عامل اختصاصی خاص خود می باشند

Router ها از پروتکل های خاصی به منظور مبادله اطلاعات ضروری خود ( منظور داده نیست ) استفاده می نمایند.

Creativity Process

Success is no accident. It is hard work, perseverance, learning, studying, sacrifice and most of all, love of what you are doing or learning to do.

Branding 80%
SEO 60%
Typography 90%

Flexibly Layout

Flexibly Layout

Lorem lean startup ipsum product market fit customer development technical .

Advanced Portifolo

Advanced Portifolo

Lorem lean startup ipsum product market fit customer development technical .

Animation & Motion

Animation & Motion

Lorem lean startup ipsum product market fit customer development technical .

Basic

Basic

$99/ month
 • Total Users
 • Unlimited Styles
 • Advance Protection
 • Cloud Storage
 • ۲۴/۷ Customer Service
 • Backup Service
ORDER NOW
Premium

Premium

$199/ month
 • Total Users
 • Unlimited Styles
 • Advance Protection
 • Cloud Storage
 • ۲۴/۷ Customer Service
 • Backup Service
ORDER NOW
Ultimate

Ultimate

$299/ month
 • Total Users
 • Unlimited Styles
 • Advance Protection
 • Cloud Storage
 • ۲۴/۷ Customer Service
 • Backup Service
ORDER NOW

We are professional web development & search engine specialists .